6-7 aylık blog macerama başlamadan önce takip ettiğim videolardan yabancı bloggerlardan duyup öğrendiğim bir markaydı China Glaze. Türkiye’ye Tanaçan Kozmetik tarafından getirilmemişti henüz. Gittigidiyorda satıcılar tarafından 18-20 arası değişen fiyatlarla satılıyordu. Çook çook iç geçirip defalarca kez de eBay’dan almaya niyetlendik sevdiceğimle, lakin kargosu bir de üstüne yasak masak gelince her seferinde almaktan vazgeçtik. Bu süreç boyunca tatlı krizim tutarmışcasına haftada 2-3 kez China Glaze krizlerine giriyordum. Bir tane ojenin fiyatının ortalama 18 tl olduğunu düşünürsek, çalışan insanlar için normal fiyatlar olabilir. Lakin benim gibi il dışında okuyan bir öğrenci ve asla 1 tane almayla yetinmeyecek bir insan için çok paraydı. Bunun üstüne bir de kargosu, şunu bunu eklenince iş daha da zor oluyordu. Az önce de belirttiğim gibi böyle sevimsiz bir huyum vardı benim. “Yetinmeme.” Asla bir tane almayla mutlu olmuyordum. Olmuyordum diyorum çünkü biraz biraz törpülemeye çalışıyorum bu davranışımı eskisi gibi değilim. Sonradan öğrendiğime göre sevdiceğim yine bana haber vermeden eBay’dan China Glaze oje almak istemiş ama cartı curtuyla aşağı yukarı buradaki fiyatlarla aynı olduğundan almaktan vaz geçmiş. Neyse lafı daha fazla uzatmayayım. Günler günleri , aylar ayları kovaladı. Ben bloğu açtım, ojeler alıyorum tanıtıyorum. Ama aklım hep China Glaze’lerde rüyalarıma falan giriyorlar o derece. Taa ki geçen haftaya kadar :). Piyasadaki bütüüüün indirim sitelerine üyeliğim var nerede ise her gün olmasa da girip bakıyorum arada. Verilen çekleri kullanıyorum falan neyse bi sabah Facebook’ta China Glaze Tanaçan’ın paylaştığı linkle kendimden geçtim resmen. Linkte Limango’nun Kumsal kampanyasında China Glaze ojelerin olduğunu duyurmuşlardı. Hemen girdim baktım ve girer girmez 10 TL indirim kazandım. Her girişimde 10 TL çek kazanıyordum. Akşama doğru daha fazla dayanamayıp bir tane China Glaze ojeyi sepete ekledim. Prismatic serisinden Optical Illusion.  Tam bu esnada bir de Limango Pink bölümünden 10 TL çek kazandım. Tesadüf budur ki o esnada da L.A. Colours ojeler bu bölümde indirimdeydi. Çok cici ojeler vardı. Simli, allı pullu, ben düz renkler almayı tercih ettim. 5 tane birbirinden şirin oje seçtim. Ojelerin ismi numarası yok yalnız. Renkler göründüğünden biraz farklı geldi ama onları da çok sevdim.  Böylece Limango’dan bir sürü oje aldım :). 

Gelelim 2. China Glaze ojeye. Bu hafta İstanbul’da güzellik fuarı vardı ve Tanaçan Kozmetik’te katılımcılar arasındaydı. Malumunuz ben de Eskişehir’den İstanbul’a transfer olduğumdan kız kardeşlerimi de alıp gidecektim. Firmayı arayıp davetiye işini bile halletmiştim. Ama ev içine ev sığdırmanın tahminimden uzun sürmesi ve Cuma’ya kadar fevkalade yoğun olmam dolayısıyla ancak Cumartesi günü gidebilecektim. Anadolu yakasında oturduğumdan Tüyap’a kendi arabamızla gitmemiz 2,5 3 saati bulacaktı Cumartesi trafiğinde. Neyse efendim sıcak ve yol gözümde çok büyüdüğünden gitmekten vazgeçtim. Cumartesi günü semt pazarına gittim. Semt pazarından dönerken de her zaman oje aldığım kozmetikçiye uğrayıp Pastel’in yeni çıkardığı 93 ve 97 numaralı ojeyi almak istedim. 97 olmadığı için 93’ü almış tam çıkıyordum ki o da nesi kapıda China Glaze standını gördüm. Aklımı kaçırdım sandım :). Electro Pop serisi vardı. Bir de Electro Pop serisi haricinde Salsa ve Hunger Games koleksiyonundan Luxe and Lush vardı. Sponsor da bulduktan sonra daha önce çok istediğim Electric Beat’ı tabiri caizse kaptım :). China Glaze ojelere yürüme mesafesinde uzaklıkta olmak inanılmaz keyif verici :). Öğrendiğime göre dükkan Tanaçan bayisiymiş daha önce bir çok ürününü kullandığım ve kalitesine her zaman güvendiğim Tanaçan’ın burada da karşıma çıkmış olması acayip mutlu etti beni :). Ojelerin ilk tanıtımlarını yarın yapmayı düşünüyorum. Şimdilik ön gösterimle idare edeceksiniz :). Teşekkürler Tanaçan Kozmetik alanında öncü olup, sadece ojeyle kalmayıp bir çok alanda bizi kaliteyle buluşturduğun için :). Bir teşekkür de bu ojeyi oturduğum semte getiren kozmetikçiye gelsin ;) Bir başka teşekkür de bu hobimin en büyük destekçisi olan sevdiceğim ve beni  ufak ufak desteklemeye başlayan aileme gelsin :).
Huzurlarınızda Electric Beat! Bence Huzur mavisi :)

Veeeee Optical Illusion!! İnanılmaz pullar barındıran aşırı simli bir oje. Duo-chrome gibi  gölgede mora geçişi var. Tek sorun 2. gün tırnaktan soyulmaya başlıyor çok kuruyor :( ve 2 kat yeterli oluyor.
Pulların güzelliğine bakar mısınız nasıl da şirinler.
Bir başka yazıda görüşmek üzere hoşçakalın.
serinuserinus

1 Comment on And the Oscar goes tooooo………. : China Glaze!!!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.