Günaydın!!

Pazar gününün yazısı geçen hafta gönderimi yapılan Avon Femme hakkında olacak. Avon parfümlerle tanışmam lise yıllarıma denk geliyordu sanırım daha sonra üniversite boyunca da kullanmaya devam ettiğim parfümler olmuştu. Son bir kaç yıldır ise Avon’dan kullandığım tek parfüm Soft Musk idi. Taa ki Avon Femme’nin gönderilimi yapılana kadar. Kış döneminde Giorgio Armani Si ve Jimmy Choo’yu severek kullandım ve uzun yıllar da bu ikili benim imza parfümlerim olmaya devam edecek fakat yaz dönemi için daha hafif, daha taze ve daha çiçeksi bir koku arayışına girmiş ve gözümü de Moschino Chic Petals’e dikmiştim. Femme’yi kokladıktan sonra fikrim tamamen değişti. Yaz için tercih edebileceğim ve sevdiğim bir koku olduğu fikrine vardım.

Parfüm pembe greyfurt, armut, manolya ve yasemin tonları ile kontrast oluşturuyor. İçerisindeki yasemin parfüme asla bir ağırlık katmıyor. Aksine son derece taze ve kaldıkça güzelleşen bir kokuya eriştiyor. 

Kalıcığı fena değil 7-8 saat kadar kokusunu kıyafetimde hissettim. İlk sıktığımda pembe greyfurtun kokusunu yoğun olarak hissetmiş olsam da sonrasında daha yumuşak ve çiçeksi bir kokuyla karşılaştım.

Şişe tasarımını çok beğendim ama kapak o şişe için biraz büyük ve hafif olmuş diye düşünüyorum. Mümkün değil şişenin fıs fıs kısmına yerleşmiyor. Sık sık düşüyor. Dikkatli davranıp kapağından tutmamak gerekiyor. Genel olarak sevdiğim ve yaz boyunca elimde düşürmeyeceğim bir parfüm oldu. Vücut spreyiyle birlikte katalog satış fiyatı 33.50 tl.

Aranızda bu parfümü deneyip memnun kalanlar var mı merak ediyorum?

Başka bir yazıda tekrar görüşmek üzere hoşçakalın

serinuserinus

 *Ürün Avon Türkiye Tarafından gönderilmiştir.

1 Comment on Avon Femme Parfüm İncelemesi

  1. kalıcı ve hafif bir kokusu var ben de https//buypasa.com da indirimdeyken almıştım denenmesi gereken kokulardan diye düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.