Sevimli, bakımlı, kendince güzel tırnaklı serinuserinus’tan hepinize merhaba :))

Dün neler yaptığımdan az çok bahsetmiştim sizlere :). Sonunda ellerimin çirkin görüntüsünden kurtuldum :).  Şimdi ellerime bakıp bakıp nasıl mutlu oluyorum nasıl seviniyorum tahmin edemezsiniz.

Hep kendi yaptığım şeylerden değil de biraz da yaptırdığım bişiden bahsedeyim dedim bu sefer ve manikürlü ellerimi sizlerle paylaşmak istedim :).

Normal zamanlarda evde manikürümü kendim yaptığımda tırnak etlerimi kesmiyorum. Fakat bu sefer tırnak etlerimi çok kopardığımdan tırnak etlerimde boşluklar oluşmuştu. Üstün yetenekli ve yaşından daha genç gösteren Sevim Abla hiç bir yerimi kanatmadan incecikten düzeltti tırnak etlerimi. Tırnaklarım, tırnak etlerim çok hassas olduğundan öyle titiz davrandı ki anlatamam :).

Tırnak şeklimi verip, tırnak etlerimi düzelttikten sonra ne renk oje istediğim sorulduğunda Flormar’ın 2012 summer edition’dan pembe renk dedim önce ama sonra french manikür yapamadığımı hatırlayıp fırsat bu fırsat french manikür yaptırayım dedim :). Allah’ım o french manikür ne yakıştı tırnaklarıma nasıl güzel durdu anlatamam. En son manikürümü taaaaa Ocak ayında yaptırdığımı hatırlıyorum. O günden sonra tırnaklarımı ilk kez böyle bakımlı gördüm :). Velhasılı kelam manikür ciddi yerlerde, ciddi insanlara yaptırıldığı vakit herhangi bir sorun oluşmuyor. Kısacası manikürden korkmayın canlarım fırsatınız, imkanınız varsa yaptırın arada uzman eli değmesi güzel oluyor :). Biyolog olduğumu bakteri, virüs konularında ne kadar hassas olduğumu biliyorsunuz. İşte bu durumda ben bile yaptırabiliyorsam siz de güvendiğiniz, temiz yerlere yaptırabilirsiniz.

Lafı daha fazla uzatmadan minicik ama bakımlı tırnaklarımla sizleri baş başa bırakayım. Fotoğraflarda gördüğünüz Sebamed el kremini de kullanmaya başladım. 1 hafta – 10 gün sonra yazısı blogda olacak :)

Başka bir yazı da tekrar görüşmek üzere hoşçakalın :)

serinuserinus

5 Comments on Bakımlı Eller

  1. aman çok güzel olmuş ben düzenli 2-3 haftada bir yaptırıyorum manikür.. ama french artık hiç kullanmıyorum zaten modayken de 2-3 defa yaptırmışımdır en fazla..

    • Güzel yorumlar için teşekkür ederim sabah sabah günüm neşelendi resmen :) French modası konusunda çok haklısın benim de hayatım boyunca 3. olacak bu. Kuaförler de french manikür yapmaktan bıkmış artık :)) Manikür için 2-3 haftada bir yaptırmak uygun aslında ama taa Çekmeköy’den kalkıp Kozyatağına gitmek zoruma geliyor sanırım e tabi bir de daha önce Eskişehir’de okuduğumdan sık sık gidemiyordum. Bundan sonra daha rahat gidilir ama :)

      • oturduğun yere yakın iyi bir kuaför bulmaya bakmak en iyisi benimki mahalle kuaförü ama çok memnunum gerçekten zaten kendime de özel pens aldığım için sorun yok..

        • pens işine ben de gireceğim artık ufaktan :) kuaför pek değiştirilecek bişi değil artık benim için çünkü malesef ne zaman buradaki kuaförlere gitsem hep memnuniyetsizlikle ayrıldım :(:( özellikle kaş konusunda öyle sıkıntılar yaşadım ki ağzım yandı yani hepsinden :) en azından bir müddet istanbul’da olacağım için daha sık giderim artık kuaföre :)

1Pingbacks & Trackbacks on Bakımlı Eller

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.