Efendim ikinci ojemle karşınızdayım :) Kar yağdığından bu yana sık sık Pastel’in 09 numaralı ojesine gitmişti elim sürmek bu güne kısmetmiş artık. Çok hoşuma gitti rengi. İnanılmaz şirin bir renk ve bence tam bir bebek mavisi :). Sadece Pastel 09’u sürünce tırnaklarım biraz boş kalır gibi oldu ben de üzerine de flormar 431 numaralı ojeyle puantiye yaptım. Bayılıyorum bu desene, basit ama çok şirin oldu bence umarım sizde beğenirsiniz ;). Pastel 09’un kıvamı gayet iyi iki kat yeterli oluyor. En son olarak da parlatıcı sürüp deseni sabitledim. Bu arada ne yazık ki flormar ojeleri genelde desende kullanıyorum. İçerisinde formaldehit, toluen gibi kimyasallar olduğundan tırnaklarıma çok temas etsin istemiyorum. Oje içerisindeki kimyasallar ve insan sağlığı üzerindeki etkileri ile ilgili yazımı da en kısa sürede paylaşacağımı söylereyek bitiriyorum.

Flormar 431
Pastel 09
ve son :)
 Bir sonraki desende görüşmek üzere hoşça kalın ;)

                                                 

4 Comments on bebek mavisi..

  1. Flormar'ın zararlı bi içeriği oldugunu bilmiyodum =(
    Pastel'in bebek mavisi çok hoş görünüyo. Aslında flormar 431 de çok güzel tek başına. Ama ama…:(

    • ya sorma canım :( ben bu konularda biraz hassasım. Türk markalarından sadece pastel de toluen, formaldehit, dpt ve camphor olmadığını öğrendim. Bunu duyunca da gidip Pastel aldım. Evde çok güzel flormar, alix avien, golden rose ojelerim var ama hepsi desen ojesine çıktı ne yazık ki :( bununla ilgili bir yazı da paylaşacağım zaten en kısa zamanda :)

    • Baz oje kullansan üstüne kullansan Flormar'ı vs. Aynen bende de en çok Flormar var. Renk olarak daha orijinal olduğu için yine flormar'ı tercih edeceğim :/ ama dediğim fikir nasıl? tenle ve tırnakla teması kesilmez mi bu şekilde?

    • canım her zaman baz oje olarak kalyon kullanıyorum :). Dediğin de olabilir tabii ki de neden olmasın ama ben yine de ne kadar az temaz etsem o kadar iyidir diye düşünüyorum :). ya sadece bu değil aslında makyaj malzemelerindeki kremlerdeki parabenler, deodorantlardaki roll-onlardaki aluminyum chloridler o kadar çok şey var ki bir bilsen. hepsini içeren bir yazı yayınlayayım en iyisi ben yarın elimden geldiğince aydınlatmış olurum hem ;)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.