Merhaba

İki yazım arasındaki zaman farkı gün geçtikçe artıyor bunun ben de farkındayım ama o kadar yoğun çalışıyorum ki tarifi yok bunun. Eve geldikten sonra bloga zaman ayıracak enerjiyi kendimde bulamıyorum. Bir süre daha böyle olacak sanırım :(. Lafı uzatmadan konuya geçeyim. Daha önce şurada yazısını yazdığım Balparmak Apitera grubuna ait diğer iki ürüne ait yorumlarımı  okuyacaksınız bugün.  Yazıyı geçen hafta yazmayı planlamıştım ama hafta sonu başka planlarım olduğundan bugüne sarktı ve tesadüfen pazartesi gününden bu yana da Balparmak Apitera’nın reklamları televizyonlarda görülmeye başladı.

Ürünün reklamlarını çok sevdiğimi de belirtmeden geçmeyeyim gerçekten başarılı bir çalışma olmuş. Sloganlarına ise hayran kaldım :) Sağlığınıza Arıcıyız. Son bir yıldır buzdolabından eksik etmediğin şey ne diye sorsanız hiç şüphesiz Balparmak Apitera derim. O kadar çok seviyorum ki ev halkına kaşık kaşık Apitera yediriyorum resmen. Herkesin Apiterası farklı tabii. Annem Apiage yerken kız kardeşlerim Apikids tercih ediyor. Benim favorim şu sıralar Apimix babam ise ne versen yerim modunda.  Şu sıralar ciddi bir stok oluştu mesela evde. Akşam canım tatlı mı istedi soluğu buzdolabında alıp hemen yiyorum bir kaşık. Hem çok sağlıklı hem de tatlı ihtiyacımı karşılıyor. Hiç bir şeyi abartmamak lazım tabii. Apiteraları tüketirken arkasında yazan kullanım talimatlarına uygun bir şekilde tüketmek gerekiyor. Bir oturuşta bir kavanozu oturup yerseniz istenmeyen şeylerle karşılaşabilirsiniz pek tabii. Cilt bakımıma ciddi önem gösterdiğimi blogu takip edenler az çok biliyor. Yüzüme süreceğim bir şey alırken elimden geldiğince, bütçem yettiğince en iyisini almaya çalışıyorum. Ama sadece dıştan bakmak yeterli olmuyor. İçerden de beslemek gerekiyor. Benim tercihlerimin bir kısmını bu noktada Apitera’lar oluşturuyor mesela. Öncelikle ben Apitera ürünlerini hiç bir şüphe duymadan güvenerek alıyorum. Almakla kalmayıp çevremdeki eşe dosta da öneriyorum ve sevdiklerime de yediriyorum. Bu noktada bana bu güveni sektörde öncü firma Altıparmak Gıda’nın 33 yıllık tecrübesi veriyor. Sizlere Apiteraların daha önce Arı Sütü, Bal (Apiage) ve Arı Sütü, Bal, Propolis (Apikids) karışımlarını şu yazımda yazmıştım. Bugün de sizlere Arı Sütü, Bal, Polen, Propolis (Apimix) ve Arı Sütü, Bal, Polen (Apinergy) adlı karışımlarını yazacağım.

Apitera tüketimimi ne zaman ihmal etsem cidden hasta oluyorum. Özellikle mevsim geçişlerinde sıfır tolerans gösteriyor bünyem. Bu sefer ihmal etmeden devam edeceğim yine.

Daha önce de belirttiğim üzere bu tarz ürünleri soğuk zincir kırılmadan almak gerekiyor çünkü soğuk zincirsiz ortamlar ürünün besin değerinde kayıplar oluşmasına ve bu tarz ürünlerde bozulmalara sebep olabilir.

Apimix karışımı serinin bütün arı ürünlerini barındıran ve arı ürünleri içeriği en yüksek olan ürün. İçerisindeki propolisin tadı polenin tadını dengelediğinden Apinergy’den daha çok seviyorum bunu. Propolis bileşen olarak flavonoid ve fenolik bileşenler tarafından yoğun olduğundan tarif edemediğim baharatsı aromatik bir kokusu oluyor ki bu beni asla rahatsız etmiyor aslına hoşuma gidiyor. Sabahları aç karnına tüketiyorum. Sabah ihmal ettiysem akşam almaya özen gösteriyorum. Bal %86.75, Arı Sütü %5, Polen %7.5, Propolis %0.75 oranında  içeriyor.

Tüketim Şekli Önerisi Sitesinde Şu Şekilde Yapılmış:Besin öğelerinden maksimum faydalanmanız açısından tercihen sabahları kahvaltıdan önce tüketiniz. Ürünün etkilerini görebilmek için 4-6 hafta düzenli olarak tüketilmesi önerilmektedir.

Tavsiye Edilen Günlük Kullanım Miktarı:Yetişkinlerde 18 gram/gün (Yaklaşık 2 tatlı kaşığı)

Çocuklarda (5-12 yaş) 6 gram/ gün (Yaklaşık 1,5 çay kaşığı) (Çocuğun ağırlığının kilogramı başına 0,2 g)

Apinergy ise en fazla polen içeriğini barındıran karışım. Özellikle sporcular tarafından tercih ediliyormuş. Bal % 85, Arı Sütü %5, Polen %10 içeriyor. Bu aralar çok yorgun olduğumdan bu karışıma mı geçsem acaba diye düşünmeden edemiyorum.

Tüketim Şekli Önerisi Sitesinde Şu Şekilde Yapılmış:Besin öğelerinden maksimum faydalanmanız açısından tercihen sabahları kahvaltıdan önce tüketiniz. Ürünün etkilerini görebilmek için 4-6 hafta düzenli olarak tüketilmesi önerilmektedir.

Tavsiye Edilen Günlük Kullanım Miktarı:Yetişkinlerde 18 gram/gün (Yaklaşık 2 tatlı kaşığı)

Çocuklarda (5-12 yaş) 6 gram/ gün (Yaklaşık 1,5 çay kaşığı) (Çocuğun ağırlığının kilogramı başına 0,2 g)

Önemli Not: Arı ürünlerine ya da arı zehrine karşı alerjisi olanların tüketmesi sakıncalı olabilir. 

Satış Noktalarına şuradan ulaşabilirsiniz.

Apitera kullananlar varsa aranızda yorumlarını benimle paylaşırlarsa çok sevinirim. Başka bir yazıda tekrar görüşmek üzere hoşçakalın, sağlıklakalın.

serinuserinus

Giriş niteliğindeki daha önceki yazımı okumak için tıkk tıkk.

Apimix 40 TL
Apinergy 37.5 TL
Apikids 35 TL
Apiage 35 TL

3 Comments on Bugün Biraz Sağlık Konuşalım – Balparmak Apitera İle Apiterapi 2

  1. Annem bu aralar çok sık hastalanıyor ve iyileşmesi epey uzun zaman alıyor.Onun için kurtarıcı nitelikte bir ürün olabilir. Ben de bu aralar yoğun tempodayım ve zaten çok zayıfım iyice kilo verebilirim. Doğal petek balını ayıla bayıla yiyen biri olarak bende mutlaka deneyeceğim Apitera’yı :) balla ilgili olan herşeyi severek tüketirim çünkü. Üstelik de evimin yakınındaki eczanede de satılıyormuş yahu ! Daha ne isterim ? :)
    Yeni ürünleri çıkarsa Apitera’nın yazılarını senden okumayı çok isterim tatlım ^_^

    • Hımmm :) kesinlikle işe yarayacağını düşünüyorum canım. Mesaiden gözünü açamayan ben bir de bunları yemesem nice olurdu halim tahmin bile edemiyorum. Şu sıralar en yeniler bunlar sanırım :) çıktıkça alıp yazmaya devam edeceğim :) bak yine mutlu ettin benii :)))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.