İlk China Glaze ojemle karşınızdayım. Daha önce şu yazımda bahsettiğim Limango indirimden alınmış ojedir kendisi. Yeşil tonlarında, toz simli ve iri pullu bir oje. Önceden hiç bu kadar simli pullu bir oje kullanmadığımdan alanında ilk oldu benim için. 2 katta tam haline bürünen ojenin kuruma hızı maksimum düzeyde hatta öyle ki tırnağınıza sürerken biraz ağır davranırsanız sürüm esnasında yoğunlaşıp kurumaya yüz tutuyor. Optical Illusion ile yaşadığım en büyük sorun kalıcılığı oldu ne yazık ki :(

Optical Illusion, içerisinde yoğun sim ve pullar barındırdığından bir hayli kuru bir oje. Sürdükten 2 saat sonra baş barmağımın kenarından parça parça kopmalar meydana gelmişti.  Fotoğraf çekerken içerisindeki yasımaları en iyi şekilde gösterebilmek için üstüne top coat uygulamadım ama uygulayınca durum değişirmiydi  bilmiyorum. Bu şartlar altında kalıcılıkta biraz sıkıntı oldu kısacası.
Ojenin içerisinde yeşil, sarı, kırmızı, turuncu, pembe ve gümüş rengi pullar mevcut. Gölgede yer yer soğuk bir mor tonuna bürünüyor oje. Çok sevdiğim ve özel günlerde kullanacağım bir oje oldu diyebilirim. Eğer benim gibi gün içerisinde eliniz sudan çıkmıyor ve hatır hutur bişilerle uğraşıyorsanız ne yazık ki günlük kullanım için uygun değil :). Bu narin ve bir o kadar da güzel oje hakkındaki yorumlarım bu kadar. İşte fotoğraflarla karşınızda Optical Illusion!

işte bahsettiğim renk renk pullar.
 çirkin tırnaklarımdaki ojenin harika duruşu

Bugün başka bir yazıda tekrar görüşmek üzere.
serinuerinus

11 Comments on China Glaze – Optical Illusion

  • :) çok teşekkür ederim Edacım mutlu oldum bak şimdi :). Bu tür ojelere ben de şüphe ile yaklaşıyordum. Tırnaklarım zaten çıtır çıtır kırılıyor iyice soyar diye düşünüyordum. Altına baz oje kullanınca biraz daha az soydu ama yine de soymadı değil yani :)

 1. cila ( tırnak bakım ürünü ) – oje – koruyucu cila şeklinde kullanırsan zamk gibi yapışacaktır canım :))

  yoksa gidiyor evet, benim de işaret parmağı uçtu bugün hihihihi :D

  güle güle kullanasın

  • Ay çok teşekkür ederim canım :). ojedaşız biz zaten bu ara :) baz oje uygulamayı akıl ettim ama üstüne top coat sürmedim, çekim esnasında yansımaları tam istediğim gibi olmaz diye. sonrasında da ufak tefek işler yapınca hemen çıktı tırnaklarımdan haliyle :). kesinlikle özel günlerde bayılarak kullanacağım ve ışıl ışıl parlayacağım bir oje bayıldım!

  • evet canım benim de ilk deneyimim oldu :). daha önce essence time for romance ve make it golden kullanmıştım ama onlar tam olarak bununla aynı sınıfa dahil değillerdi ve böyle hemencecik dökülmemişlerdi.

 2. bu güzeel yorumlarını esirgemeyen siz sevgili blogger arkadaşlarıma da ayrıca teşekkür ederim inanılmaz mutlu ediyor beni yorumlar :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.