Herkese yeniden merhaba. Dün Eskişehir’de öğle saatlerinde hava çok güzeldi. Biz de okulun içerisinde fotoğraf çekmeye gittik. Tırnaklarımda kış aylarında yaptığım ve watsons alışverişinden alınan Pastel 61 numaralı oje vardı. Donuk bir pembe gibi rengi. Kış ojesi olduğunu düşünmüştüm ama sürünce öyle olmadığını gördüm. Ojenin değişik bir yapısı var. Çok çok çok hafif plastik bitişli gibi sanki.  Kalıcılığı pek iyi değil yalnız.  Perşembe akşamı sürdüm Cuma öğlene doğru uçlardan gitmeye başlamıştı. Hımm  bir de çok opak bir oje değil ne yazık ki benim tırnak çizgim bildiğin bembeyaz frençli gibi olduğundan 4 katta ancak kapatabildi. Üzerine bir katta kalıcılığı bozulmasın, uzun süre dayansın diye Golden Rose Quick and Dry kullandım ama bu ürünle ilgili sorunlarım bitmiyor nedense :(. Bu ürün sanki daha fazla kurutuyor ojeyi. Tırnaklarımdan kağıt gibi sökülüverdi oje. Oje hakkında düşüncelerim bunlar şimdilik.
Biraz da fotoğraflar hakkında konuşalım di mi. Malum bahar geldiğinden doğa inanılmaz derecede hareketlenmeye başladı. Biz de fırsattan istifade bugünü değerlendirelim dedik. Çok özlemişim çayır çimen gezmeyi çiçekleri sevmeyi, koklamayı. Zaten ben kendimi açık hava insanı olarak tanımladığımdan çok iyi geldi bu yürüyüş ve eğlence. Çok güzel böcek, çiçek ve kuş fotoğrafları çekildi. Ben çekmedim tabii onu da belirteyim hemen :). Genelde saksağan, güvercin ve serçe olan okulumun bahçesinde baharın gelmesiyle birlikte 2 kanarya ve bir de tanımadığımız bir kuş ile karşılaştık. Güzel çiçek açan ağaçlar vardı. Özellikle bir tanesi harika kokuyordu. Parfüm gibiydi. Tabi böcekler de bu kokuların cezbediciliğinden fevkalade yararlanıyorlardı. Bilhassa arılar ağaçların çiçeklerindeki polenlere saldırmış durumdaydılar resmen. Gezinti esnasında çiçek yapısından dolayı gülgillerden olduğunu düşündüğüm bu ağaç ile karşılaştık. İnanılmaz güzel çiçekleri vardı ve ojeme çok uygundu. Hemen koydum ellerimi ağacın üstüne ve başladık çekime. Ağacın içerisi arı kovanı gibi olduğundan çekimler esnasında biraz zorlandık tam istediğimiz gibi olmadı ama yine de çekebildik bir şeyler. Baharı ellerimde taşıyormuşum gibi hissettim bu fotoğraflardan sonra.Şimdilik bu kadar dedikten sonra sizi fotoğraflarla baş başa bırakıyorum.
Baharda oje çekimi
tam olarak bu renkte bir oje Pastel 61
 çiçeklerin güzelliğine bakar mısınız

  Bol fotoğraflı bir yazı oldu yazım. Bir başka seferde tekrar görüşmek üzere :)

2 Comments on ellerimde bahar

    • Çok mutlu oldum bu yoruma çok teşekkür ederim :) geç geri dönüş için kusura bakmayınız lütfen bu sıralar biraz yoğunum. Kesinlikle güzel bir kış-bahar pembesi. Devamı da var bildiğim kadarıyla :) Umarım bulursunuz siz de ;)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.