Bugün konuğum Flormar  Foundation Brush ve Flormar Smokey Eyes Shadow Applicator. Bir süre önce fırçalarla kafayı bu kadar bozmamışken henüz.  Duo Fiber fırçalar ilgimi çekmeye başlamış ve bütçeme göre fırça arayışına girmiştim ki sonra tesadüfen Flormar’ın bu tür bir fırça çıkardığını gördüm. Fırçaları Sevgili Audrey’in sitesinde gördükten sonra iyiden iyiye aklımı kemirmeye başladılar ve internet sitesindeki indirimi de görünce dayanamayıp aldım ikisini de. Fırçalar çok güzel bir fermuarlı plastik kutu içinde satılıyor bence bu iyi bir ayrıntı. Seyahat edenler içine atıp istedikleri yere götürebilirler.

Daha önce fondötenimi elimle sürdüğümde bir huzursuzlanma durumu yaşıyordum. Elimdeki mevcut fondöten fırçası da hem ürünü çok fazla emiyor hem de fırça izi bırakıyordu bu yüzden elimle sürmek durumunda kalıyordum.

Öncelikle fırçaların benim gibi ayda yılda bir makyaj yapan ya da makyaj yapmaya yeni başlayanlar için bir müddet yeterli olacağı düşüncesindeyim.Fondöten fırçasını Mac ya da İnglot fırça muadilleriyle kıyaslayamıyorum ama duyduğuma güre İnglot fırçaya yakın yumuşaklıktaymış. Ürünü emmesi çok ciddi boyutta değil bence en azından elimdeki fondöten fırçası gibi silip süpürmüyor Missha’mı, fırçayı içten dışa doğru tamponsu ve dairesel hareketler kullanarak sürüyorum bb kremi. Sonuçtan son derece memnunum. 15.21 TL’ye sahip olduğum  bu fırçanın fiyatına göre başarılı olduğunu düşünüyorum.

Fırçanın çok sert olmadığını ama çokk çokk yumuşak olmadığını da söyleyebilirim. Bence yumuşaklığı normal düzeyde. Sentetik ve içerisinde iki tür kıl var. Biri siyah kısa kıllar diğeri de ucu beyazlayan uzun siyahlı kıllar. Aldığımdan bu yana hiç kıl dökmedi orasından burasından çekiştiriyorum ama nafile bana mısın demiyor. fırçanın sapı kalın ve çok uzun değil bence uygulamayı rahatlaştırmış bu özellik. Genel olarak bu fırçanın Missha bb kremi uygulamasında çok memnun kaldığımı söyleyebilirim. Mağaza fiyatı 16.90.

İkinci fırçam ise dumanlı göz makyajında kullanılan  Flormar Smokey Eyes Shadow Applicator adlı fırça. Bu fırça ilk geldiğinde üzerinde bir mumsu tabaka vardı ve son derece sertti. O tabakayı elimle bozmaya başlayınca pütürcük pütürcük şeyler çıktı. Kullanmadan önce güzelce 2 defa yıkadım dalin bebe şampuanıyla ve  sonra kullanmaya başladım.

Göz farını dağıtmak için gerçekten işe yarıyor. Bu da benim gibi acemiler ve günlük kullanımda pahalı bir ürün almayacaklar için ideal olabilir. İnternet sitesinden indirimle 6.75 TL’ye satın aldım mağaza fiyatı 7.50 TL.

Göz fırçası fondöten fırçasına göre daha uzun ve tutumu gerçekten çok keyifli. Kullandığımda kendimi profesyonel hissettim :D Fırçayı yıkadıktan sonra ponpon bir hale geldi. Kıl dökmedi fakat içinden bir kaç parça kırık kıllar düştü. Genel olarak bu fırçayı da çok sevdim :) Dediğim gibi fırçaya çok para harcamayıp, ama az çok işimi görsün diyenler bence bu fırçaları alabilirler.

Ojelerde görüşmek üzere hoşçakalınız :)

serinuserinus

2 Comments on Flormar Fondöten ve Dumanlı Göz Makyajı Fırçası

  1. çok güzel bir yazı olmuş canım eline sağlık, memnun kalmana da çok sevindim.. ben de şimdi tatil programıma fırçalarımı da götürüyorum, hem pahalı fırçaların yolda heba olma riski de kalmıyor böylece…

    • evet canım :) doya doya çekip çekiştiriyorum hatır hutur yıkıyorum :) içim çok rahat :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.