Herkese merhaba :)… Bugün yoğun istek üzerine gazete desenini tek parmağımda uygulamaya karar verdim. Tam da kızların istediği gibi adım adım uygulamaları resimledik serinus2 ile. Güzel bir anlatım olacak diye düşünüyorum ;) Vakit kaybetmeden başlayalım hadi ;). Bu uygulamada tırnağınıza sığacak herhangi bir karikatürü ya da herhangi bir yazıyı kullanabilirsiniz. Biz sizin için penguen’in eski sayısından bir karakter seçtik.

1. Adım: Öncelikle tırnağımızın altına her zaman olduğu gibi kalyon marka güçlendiricili baz ojemizi uyguluyoruz. Olmasa da olur tabii ki ;) Baz ojemizin kurumasını bekliyoruz.
1. Adım
                                                                                                                               
2. Adım: Baz ojemiz kuruduktan sonra kullanacağımız ojeyi tınağımıza en az 2 kat olacak şekilde uyguluyoruz. Ben taban ojesi olarak Pastel 22 numaralı ojeyi tercih ettim siz istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Ojenin iyice kurumasını bekliyoruz. Çünkü oje kurumadan önce yaparsak, gazete kağıdına bastırınca oje daha çabuk bozulur ve  kötü bir görüntü oluşturur. En önemli nokta bu diye düşünüyorum.                                                          
2. Adım
3. Adım: Kullanacağınız yazı yada deseni kolonya içerisinde 3-5 saniye bekletiyorsunuz.
3. Adım

4. Adım: Gazete kağıdını kolonya ile muamele ettikten sonra desen düz olacak ve tırnak yüzeyinize değecek şekilde tırnağınızın üzerine koyup, 20 saniye kadar  parmağınızla bastırıyorsunuz desene. Böylece desen tam olarak tırnağınıza geçmiş oluyor.

 4. Adım
5. Adım: 20 saniye geçtikten sonra yavaşça tırnağımızdan kaldırıyoruz gazete kağıdını görüldüğü üzere gazete kağıdındaki desen tırnağımıza geçmiş durumda artık :)
5. Adım
6. Adım: Kolonya içerisindeki alkol tırnaktaki ojeyi bozduğundan pürüzlü bir hal alan ojenin parlamasını sağlamak ve tırnağa kopyaladığımız desenin kalıcılığını artırmak için üzerine şeffaf oje sürüp manikürümüzü tamamlıyoruz :).

 6. Adım

7. Adım: işte manikürümüz tamamlandı :). Son görünüş bu tırnak kenarlarındaki ojeleri asetona batırılmış bir kulak pamuğu ile temizlerseniz herşey bitmiş olacaktır.
Son görünüş

 NOT: Biraz acele ile yapılan bir çalışma olduğundan tırnak kenarlarında eski ojeden kalan mavilikler için değerli izleyicilerimden özür dilerim efendim :). Umarım beğenirsiniz kızlar ;).

Bir sonraki desende görüşmek üzere hoşçakalın ;)

18 Comments on gazete deseni…

    • çok teşekkür ederim :)) bu çalışmada tek sorun tırnak boyutlarında güzel desenler bulmak oluyor ;) bir süredir bloğunuzun takipçisiyim :))

    • :)) you make me very happy… thanks for your nice comment :) you can use this method with a piece of newspaper which has letter on it ;)

  1. çok başarılı olmuş, aklımdaydı bunu yapmak ama tam desen vermez diye düşünüyordum, çok başarılı olmuş, ben de deneyeyim :)

    • Merhaba, Ben uykusuz kullanmıştım fakat herhangi bir gazete ile de yapılabilir. Karikatür seçerseniz minik karakterler daha eğlenceli olabilir :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.