Merhaba,
Yeni bir yıl, yeni umutlar ve yeni hedefler demek benim için. Gelen yeni yıl ile birlikte ojekokusu tastamam 3 yaşını doldurmuş oldu. İlk yazım, ojelerle delicesine haşır neşir olduğum günler aklıma geliyor da zaman gerçekten çok çabuk ilerliyor. Son 3 yılda hayatımda bir hayli büyük değişiklikler oldu. Bu süreçte zaman zaman yaşadığım sıkıntılarda akıl sağlığımı korumamdaki en büyük etken blogun ben de yaratmış olduğu kafa dağıtma etkisiydi sanırım. Ara sıra girip bakan yazdıklarımı merak eden 3 yıldır beni hiç yalnız bırakmayan az ama bence öz takipçilerime teşekkürü borç bildiğimi belirtmek istiyorum. Yeni yıl ile birlikte kendime koyduğum hedeflerimin arasında bloga düzenli yazı yazmak da var. Vira bismillah deyip başlayayım o zaman.

6a0147e0f2fc76970b016766945153970b-800wi

Kış mevsiminde vücut nemlendiricilerle aram bir hayli iyi oluyor. Davul derisi gibi  gerim gerim gerilen derimi nemlendiriciler kadar rahatlatan hiç bir şey daha yok. Eskişehir’e gelmemle birlikte bu rutine bir şey daha ekledim o da bebe yağı. Bu ikili kullanım cildimi çok çok daha rahatlatıyor. Geçen yıl neredeyse tam da bu zamanlar kullandığım mevcut nemlendiricilerle aram gayet iyi olmasına rağmen eczacının şöyle iyi böyle iyi diye övgülerine dayanamayıp ISIS PHARMA Secalia Balm adlı aşırı kuru ve atopik ciltler için olan el ve vücut kremini almış bulundum. Cildimi çok kuru ve gergin  hissediyorsam bu ürünü kullanıyorum çünkü fiyatı öyle hergün kullanmaya uygun bir ürün değil benim için. 200 ml ve yanlış hatırlamıyorsam ben 70 tlye almıştım.

DSC01878

Satış görevlisinin vaatlerinden daha ziyade almamda etkili olan en önemli şey içeriğinde ki %10 karite yağı olmuştu. Cildime çok iyi gelen bir yağ olduğundan kremden memnun  kalacağımı düşünüp almıştım. Nitekim yanılmadım da. Duştan sonra ya da şimdi ki gibi soğuk kış günlerinde oluşan sevimsiz kuruluk hissini çok güzel alıp götürüyor. Anlam veremediğim çok çok hafif değişik bir kokusu var. Buram buram parfüm ya da paraben içermiyor.

DSC01883

El kremi olarak da çok memnundum fakat Eskişehir’in sevimsiz kuru soğuklarından parmak aralarımda sertleşme ve egzama gibi pıtırcıklar pullanmalar meydana geldi onlar üzerinde kullandığımda kısmen rahatlık sağlasa da sonrasında tedavi edici bir yanı olmadı. Ellerim için ayrıca doktora gitmem gerekecek sanırım. Yapısı yoğun ve yağlı. Emilim konusu birazcık zor. Sürdükten sonra bir kaç dakika bekledikten sonra normal aktivitelere dönmek gerekiyor.

DSC01879

ISIS Pharma’ya siz de Lila Kutu’dan ulaşabilirsiniz tıkk tıkk Sevdiğim ama sanırım fiyatından dolayı bir daha almayacağım bir ürün oldu. Yerine alternatif bir şeyler bulmaya çalışacağım.

Tekrar görüşmek üzere hoşçakalın,

serinuserinus

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.