Merhaba,

Cildim genel olarak çok hassas ve kızarmaya oldukça meyilli. En ufak bir yürüyüş bile yanaklarımın al al olmasına sebebiyet veriyor. Çok atarlı ve uğraşması inanın çok zor. Yaz döneminde nemlendiricilerimin bitmesi üzerine Kiehl’s a gidip mini bir cilt analizi yaptırıp üzerine de benim ihtiyaçlarıma yönelik olarak tavsiye ettikleri, yeni çıkarmış oldukları Kiehl’s Stress Minimizing Daily Hydrator’ı almıştım. Soğukların artmış olduğu şu son dönemlere kadar da işimi oldukça gören ve vaat ettiklerini bir bir yerine getiren bir ürün oldu benim için.

Vaatleri,

“Skin Rescuer’ın hafif formülü kızarıklık, kabartı, yorgunluk ve kuruluk gibi stresin ciltte görülen etkilerini azaltmaya yardımcı olur ve daha güçlü bir cilt bariyerinin oluşmasına katkıda bulunarak zamanla cildin strese karşı daha dirençli olmasını sağlar. Bu nemlendirici tedavi(bakım) içerdiği Yaban Gülü özü ve Mannoz sayesinde cildin strese verdiği tepkiyi en aza indirgerken cilt bariyerine dayanıklılık kazandırır. Formülündeki Sarı Papatya ise dengesiz(sorunlu) ciltleri bile yatıştırmaya ve anında rahatlatmaya yardımcı olur. Bu eşsiz formül, stres geçirmez bir cilde katkıda bulunur, cilt tonunu düzenler, gün boyu süren nemlilik kazandırır ve temiz, sağlıklı bir cilt görünümü sağlar.”

75 ml pompalı ambalajıyla kullanımı oldukça kolay. 2 pompa ürün yüzüme yetiyor. Cildimi temizledikten ve göz kremimi uyguladıktan sonra yüz ve boyun bölgeme uyguluyorum. Hafif bir losyon kıvamında. Kokusu yok gibi beni hiç rahatsız etmiyor. Sürdükten 10 dakika sonra cilt tarafından emiliyor. Üzerine BB krem sürülebilecek kıvama geliyor.

Elmacık kemiklerimdeki kılcal damarlarım yüzeye yakın olduğundan o bölgede her zaman mevcut olan kızarıklıklar var. Kremi kullandığım süre boyunca bu kızarıklar ve yüzümde oluşan ufak tefek kızarıklıklar  ciddi anlamda azaldı. Yüzümde kızarıklıklara bağlı olan renk farklılıklarının azalması da cildimde daha duru bir görüntü oluşmasını sağladı.

Eylül ayında aldığım kremin yaz ve bahar dönemleri için yeterli geleceğini düşünüyorum fakat havalar soğumaya başladığından bu yana nemlendirmesi yetersiz geliyor gibi hissediyorum. Nitekim dün yaptırdığım cilt analizinde de buna uygun sonuçlar çıktı benim cildim meğerse artık kuru-kupkuruymuş ama o başka bir yazının konusu olacak.

Kısacası ben bu kremi çok sevdim. Şu an için kuru olan cildime yetersiz gelen kremin kış aylarında daha da yetersiz geleceğini düşündüğümden baharda tekrar kullanmak üzere şimdilik kenara kaldıracağım. Bittikçe tekrar alabilirim yaz ve bahar mevsimde kullanmak için çünkü herhangi bir ekstradan yağlanma ya da parlamaya neden olmuyor ciltte. Hafif güzel bir krem. Yağlı ciltlerde durum ne olur tam olarak kestiremiyorum fakat kış mevsimde bir nebze yeterli gelebilir diye düşünüyorum.

Tekrar görüşmek üzere hoşçakalın

serinuserinus

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.