Son zamanlarda bloggerları twitterdan takip edenler art arda bir çok bloggerın firmalarla, satıcılarla sorunlar yaşadığını ve üzücü durumlarla karşı karşıya kaldıklarını okumuşlardır. Bu durum beni son derece üzüyor ve kendi adıma çok şükür ki böyle bir durum  yaşamadığımı belirtmek istiyorum. Bu olaylar karşısında tek temennim de Tanrım beni kötülerle karşılaştırmasın. Lakin benim blog yazıyor olmam, beni diğer normal alışveriş yapan insanlardan dirhem farklı kılmıyor.  Hangi firma, hangi mağaza uygunsa ondan alışveriş yapıyorum. Alışverişlerimde “… bloğunun sahibi” olduğumu belirtmem ise bana indirim yapsınlar, yok efendim hediye yollasınlar ya da ayaklarını denk alsınlar bak yakarımmmm haaa” diye değil, sıkıntılı geçme ihtimali olan online alışveriş sürecinde  kargo, paketleme gibi hataların minimum düzeyde tutulmasını hatta mümkünse hiç olmamasını istediğimden kaynaklanıyor. Bugüne kadar yaptığım alışverişlerde blogger olduğumu bilen insanlarla aramdaki mesafeyi olabildiğince normal tutmaya çalıştım. Normal alışverişlerde satıcı ile müşteri ilişkisi nasılsa aynen öyle. O yüzden kimseye taraf olduğum ya da .. firmasının elçisi olduğum falan yoktur. Bir şeyi beğeniyorsam gerçekten memnun kaldığım içindir. Yoksa düşüncelerimi iki paket mendile üç paket makarnaya satacak insan değilim.  Azıcık aşım, ağrısız başım misali kendi isteğimle gönüllü olarak açtığım bu blogda param ve zamanım yettikçe abartmadan normal hayattaki aktivitelerimden elimden geldiğince bahsedeceğim. Bu yazıyı neden yazdım ben de bilmiyorum fakat son zamanlarda duyduklarım ve gördüklerim karşısında şaşkına dönüp, insanları sık kullandıkları markalara, firmalara göre onun adamı bunun adamı diye gruplandıran insanlar var olduğunu öğrendim ve bu yanlış düşünceye son vermek için böyle bir bilgilendirmenin benim adıma faydalı olacağını düşündüm :). Böyle tatsız bir konuda açıklama yaptığım için lütfen kusuruma bakmayın. He bu arada benim hangi tarafta olduğumu merak edenlere ben Harry Potter’ın tarafında Dumbledore’un ordusundayım :).

ilerleyen saatlerde günün manikürü ile karşınızda olacağım hoşçakalın :)

serinuserinus

4 Comments on Küçük Bir Belirtme

  1. hehe çok güzel yazı olmuş ama ben voldy’i de çok severim yaaa… :-))) Ralph Fienness sağolsun.. bu olayları ben de gördüm hakikaten de çok üzücü, bence de genelde söylemek bile doğru değil bloggerım falan diye hiç gerek yok..

    • kesinlikle katılıyorum ve bundan sonra söylememe kararı alıyorum :) daha nötr yorumlar yaparız en azından ;). voldemort’u karakter olarak sevmiyorum yoksa ralph fiennes sevilmez mi :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.