Merhaba,

Tatilin son gününde bütün sinirlerim gerim gerim gerilmiş bir vaziyette ne çabuk bitti 5 gün diye düşünmekten kendimi geri alamıyorum. Kendi sinir sistemimi boş verip bugünün asıl kahramanı olan  MAC 116 numaralı allık fırçası hakkındaki yorumlarıma geçmek istiyorum.

Mac 116 Blush Brush Allık Fırçası

Daha önce bir çok yerde yazdığım üzere yüzümde basbas bağıran makyajlardan hoşlanmıyorum. Çoğu zaman benim için makyaj, bir rimel ve bir lip stickten oluşuyor fakat zaman zaman solgun göründüğümü hissettiğimde yüzümü renklendirmek adına allığa da başvurabiliyorum. Çok çok nadiren de özel günlerde tam diye tabir ettiğim fondöten, pudra, far mar vs. içeren makyajlar yapıyorum ki bu durum 1 yılda toplasanız bir elin 5 parmağını geçmeyecek kadardır.

Allık fırçası her kadının muhakkak bir kere de olsa bijuteriden vs. almış olduğu ve makyajda fırça deyince tek akla gelen ekipmandır. Benim de ilk fırçam tam olarak böyle bir şeydi. Hiç unutmuyorum üniversitenin ilk yılında almış olduğum Flormar Terracotta allığım için İstanbul’daki evime yakın bir bijuteriden almıştım. Bildiğiniz plastik bir üründü ve ciddi şekilde can yakıyordu. Şimdi nerede bilmiyorum fakat gerçekten çok zordu kullanımı.

Şimdi kullandığım MAC fırça ise kesinlikle bu kadar çok beğenilmeyi hak ediyor. Fırçayı tuttuğunuz anda kalitesini hissedebiliyorsunuz. Hafif ve uzun tahta sapıyla ciddi anlamda kullanım kolaylığı sağlıyor.

Mac 116 Blush Brush Allık Fırçası 3

 MAC 116 kesinlikle yumuşacık bir fırça. Yan press bir fırça yan tutunca ince bir görüntüsü var pufuduk pufuduk değil.  Allığı elmacık kemiklerinize uygulamak için bence boyutu ideal. Allığı bütün yanağı kaplayacak şekilde uygulama yapan allık fırçalarından pek hoşlanmıyorum ben. O yüzden seçimim MAC 116’dan yana oldu.  Fırçayı kullandıkça biraz açılma yapıyor. Benim dikkatimi çeken ve birazcık canımı sıkan diğer şeyse fırçanın her iki tarafınında aynı olmadığıydı bir tarafı daha köşeliyken diğer tarafı bildiğiniz oval. MAC mağazasına ve aynı ürünü kullanan sevdiğim blogger Beauty Gore‘e bu durumu sorduğumda her iki taraftan da o fırçanın formunun öyle olduğunu onaylayan yorumlar aldım hal böyle olunca ben de bu durumu sıkıntı yapmayı bıraktım.

Mac 116 Blush Brush Allık Fırçası 2

Ben MAC 116’yı  pudra formundaki allıkları uygulamak için kullanıyorum. Sitesinde de her türlü toz ürün için kullanılabilceğini yazmışlar. Kullandığım allık çok pigmentli olsa dahi minik dokunuşlarla elde etmek istediğim homojen görüntüye ulaşıyorum. Güzel bir allık fırçası şu sıralar allık fırçası almayı düşünenler için iyi bir alternatif olabilir. Kıl dökme gibi bir durumla karşılaşmadım. Kısacası benim çok sevdiğim bir fırça. Ömürlük olduğunu umut edip yerine herhangi bir alternatif almayacağımı belirtmek istiyorum ;)

Mac 116 Blush Brush Allık Fırçası 4

Şimdilik hepsi bu kadar başka bir yazıda tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

serinuserinus

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.