Merhaba,

90’larda büyümüş bir çocuk olarak dudak kalemi deyince ilk aklıma gelen şey bir çerçeve şeklinde sürülmüş ver genelde kahverengi tonlarını barındıran rujdan ayrı bir bütün olarak duran dudak kalemleriydi. Günümüzde çok şükür ki bu akım yerini rujların tamamlayıcı kalemlerine bıraktı da çift fazlı dudaklara bakmaktan kurtulduk. Çok ruj kullanan bir insan değilim ama nude rujlar kullandığımda dudağımı öncesinde bir kalemle doldurma ihtiyacı hissediyorum. Çünkü son derece hatlı ve şekilli olan dudaklarım nude rujları sürünce ölesiye kayboluyormuş gibi geliyor. Haliyle bir kalemle doldurup şeklini biraz daha belirgin hale getirince yokum ama aslında buradayım diyen dudaklara kavuşmuş oluyorum.

MAC Dervish’i hafif turunculuk ve çok çok minik altın simler barındıran bir gül kurusu diye tanımlayabilirim sanırım. Dudaklarımı renksiz bir lip balm ile nemlendirdikten sonra tüm dudağıma sürüp tek başına kullandığım gibi Kinda Sexy’nin altına baz olarak kullandığım da oluyor.

Kısmen nude skalasında yer alan bu kalemi Kinda Sexy ve Faux’un tamamlayıcı kalemi olarak kullanabilirsiniz. Kinda Sexy’nin rengini çok az kırdığını da eklemeliyim yalnız şimdilik gözüm Boldy Bare ve Cherry’de. Kalem hakkında söyleyeceklerim sanırım bu kadar. Upuzun oluşuyla uzun bir süre benimle olacak diye düşünüyorum.

Başka bir yazıda tekrar görüşmek üzere hoşçakalın

serinuserinus

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.