Merhaba

İki yazım arasındaki süre uzadıkça uzuyor.  Yazmayı bırakmayı düşünmüyorum ama son zamanlarda yaşanılan sevimsiz olaylar ve benim çok çok yoğun olmam dolayısıyla elimde olmadan böyle aralar verebiliyorum.

Telefonumu değiştirmemle birlikte her türlü sosyal mecrada daha aktif bulunmaya başladım ki bu da benim için bir hayli keyifli ve bol paylaşımlı dönemlerin başladığının bir göstergesi.

CYMERA_20130623_133504 kopya

Bugün ki yazım başlıktadan da  anlayacağınız üzerine kapatıcı üzerine olacak. Göz altı morluklarımdan bir hayli şikayetçiyim. Yoğun çalıştığım dönemlerde öyle bir hal alıyorlar ki ne yapsam çare olmuyor. Kullandığım göz kremleri nemlendirme ve şişkinliği indirme açısından kısmen başarılı olsalar da malesef göz altı morluğuma iyi gelen bir şeyle henüz karşılaşmadım. Hal böyle olunca da zaman zaman göz altı morluklarımı kapatmak için kapatıcıya ihtiyaç duyabiliyorum. Benim için en önemli özellik kullandığım ürünlerin çok yapay durmaması. Bourjois Healthy Mix Concealear da bloglarda beğenildiğini görüp denemek için aldığım ürünlerdendi. Sevdim fakat kuru göz altlarımda zaman zaman bıraktığı pul pul görüntüsünden dolayı kullanırken tam içime sinerek kullanamıyordum. Bendeki rengi 52 numara. Eskiden nötr olduğum fakat uygulama şeklimi oturttuktan sonra sevmeye başladığım bir ürün oldu.

Pul pul olduğu için sevmediğim bu görüntüyü hafta sonu denediğim 3’lü uygulama ile sıfıra indirdim desem yeridir. Mac Fix+ bilmeyen yok sanırım. Makyaj öncesi uygulamada cildi nemlendirip makyaj için hazırlarken aynı zaman da makyajın kalıcılığını da artırıyor. Herkesin severek kullandığı bir ürün. Bendeki de mini boyu. Detaylı yazısını ilerleyen günlerde yazacağım.

Ecotools Airbrush Concealear da aynı şekilde bloglarda sıkça gördüğümüz ve kullananların çok memnun kaldığı bir fırça. Haftasonu kız kardeşimin sınavdan çıkmasını beklerken Üsküdar’da Rossmann ve Gratis’e gidip ihtiyacım olan ürünleri aldım bu fırça da bu alışverişte alındı. Fırçanın satış fiyatı normalde 10 TL ama indirim vardı sanırım ve böylece 8 TL ödedim.

Mac Fix Plus Ecotools Airbrush Concealer Bourjois Healthy Mix Concealer

Yukarıda bahsettiğim 3 ürünü birlikte kullanarak muhteşem bir sonuç elde ediyorum Göz altlarımda sorunsuz ve doğal bir görünüme kavuşuyorum. Uygulama şeklim ise şu şekilde göz altlarımı yağsız bir nemlendiriciyle nemlendirdikten sonra yeterli miktardaki Bourjois Healthy Mix Concealerı göz altlarıma pıt pıt yaparak uyguluyorum. Ecotools Airbrush Concealear fırçasını bir miktar Mac Fix+ ile ıslatıp daha sonra göz altlarıma sürdüğüm concealearı güzelce dağıtıyorum. Sonuç son derece doğal ve kalıcı oluyor. 3 saat sonunda herhangi bir kuruma, dökülme ya da birikme olmadı. Siz de benim gibi kuru ve morluklarla dolu göz altlarından şikayetçiyseniz bu 3’lüyü deneyerek bu durumdan kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda göz altlarına concealerı Beauty Blender gibi nemli süngerlerle uygulayarak da pul pul oluşan görüntüden kurtulabilirsiniz diye düşünüyorum. Ben de çok istememe rağmen Beauty Blender’a henüz kavuşamadım.

Şimdilik Hepsi bu kadar başka bir yazıda tekrar görüşmek üzere hoşçakalın

serinuserinus

NOT: İnstagramda beni ojekokusu adıyla takip edebilirsiniz. 

4 Comments on Mac Fix+, Bourjois Healthy Mix Concealer ve Ecotools Airbrush Concealer Fırçası

  1. Ah aynı dertten bende muzdaripim! Zaman zaman göz altı morluklarım coşuyor.Normal zamanlarda da zaten göz altlarım koyu ve pandamsı bir görünüme sahip :/ garnier roll-on denedim o bile birikme yapıp çatlak çatlak bir görüntü oluşturdu.Bu fırçadan ve fix plus’dan almayı düşünüyorum artık bu yazıdan sonra :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.