Merhaba,

Daha önce alışveriş postlarımda aldığım allıkları göstermiş olmama rağmen ilk defa bir allık yazısıyla karşınızdayım. Bugün ki konuğum MAC Fleur Power isimli allık.

MAC Fleur Power Powder Blush Allık

Artık kaç defa söyledim bilmiyorum ama benim için makyaj olabildiğince doğal olmalı ve yüzümü son derece sağlıklı göstermeli. Bu yüzden de ürün alırken genelde hep buna dikkat ediyorum. MAC Fleur Power isimli allık da bu şekilde beklentilerimi karşılayan ürünlerden oldu.

MAC Fleur Power Powder Blush Allık 6

MAC kendi sitesinde Fleur Power’ı hafif parlak pembemsi mercan ve satin olarak tanımlamış.  Satin oluşu sürümü  ve alta uygulanan fondötenle bütünleşmesini kolaylaştırıyor. Fondöten olarak çooook ince bir kat Bourjois Healty Mix ve Missha kullandıktan sonra bu allığı bir duo-fiber fırçayla uygulayınca son derece sağlıklı ve aydınlık bir görüntü kazanıyorum.

MAC Fleur Power Powder Blush Allık 5

Çok pigmentli olduğundan uygularken duo-fiber fırça kullanıyorum aksi halde elma yanaklarla dolaşmak söz konusu olabiliyor. Duo-fiber fırçayla uygulayınca allık sürdüğüm belli bile olmuyor, son derece doğal duruyor. Yalnız internetteki resimlere bakınca elimdeki allığın resimleri mi bunlar diye düşünmekten kendimi alamadım çünkü bu güzelim allık fotoğraflarda ya çok pembe ya da çok mercan çıkmış. Ama kesinlikle öyle bir allık değil. Sizler için gün ışığında, güneş ışığında ve flash altında çekimler yaptım. Elimden geldiğince rengi doğru yansıtmaya çalıştım.

Gün aşırı makyaj yapan birisi olmadığımdan ve yaptığım makyajı en fazla bir kaç saat kullandığımdan kalıcılığı adına bir yorum yapamayacağım ama kullandığım süre boyunca herhangi bir uçma kaçma olmadı. Yüzümde bıraktığı o hafif pembeliği çok seviyorum.

MAC Fleur Power Powder Blush Allık 3

Çook uzunca bir süre benimle olacağını düşünüyorum bu allığın mümkünatı yok bitiremem çünkü.  Özetlemek gerekirse MAC Fleur Power bıraktığı izlenimlerle çok çok sevdiğim bir allık oldu.Hangi ten rengine daha çok yakışır bilmiyorum ama bu tonlarda bir allık arıyorsanız kesinlikle öneririm ben.

Şimdilik hepsi bu kadar. Başka bir yazıda tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

serinuserinus

4 Comments on MAC Powder Blush – Fleur Power

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.