Eveeeeet inanılmaz mutluyum bugün çünkü ilk O.P.I ojemle karşınızdayım :)

Ojeyle ciddi anlamda maceram 7 ay önce başladı ve O.P.I markası da cutepolish’in videolarında gördüğüm bir markaydı. heyecanla bakıp iç geçirmiştim. Uzunca bir süre de O.P.I ojelere bakıp iç geçirmem devam etti. En nihayetinde şu yazımda belirttiğim üzere sonunda ilk O.P.I mi edinmiş oldum. Tabi arkasının gelmesini temenni ediyorum :).

Honk If You Love OPI adlı oje OPI’nın 2011 sonbahar koleksiyonu olan Touring America adlı koleksiyondan bir oje. Koyu mürdüm patlıcan moru arası bir renk. 3 katta fotoğraftaki görüntüsünü alan ojenin kıvamına ve içeriğindeki maddelerin azlığına bayıldım. Bu arada belirtmeden geçmemeyim. Tam anlamıyla etiket canavarıyım. Aldığım ürünlerin içeriğinde ne var ne yok diye bakmadan almam. Flormar’ın  içeriğindekileri bile büyüteçsi varlıklarla okumuşluğum vardır. Muhakkak bakarım. Ojelerin içeriği konusunda da Zoya ve OPI’yı genel olarak beğendiğimi söylemek istiyorum. Çünkü bu ojeler DBP olmalarının yanında Camphor’da içermiyorlar ki bu da güzel bir şey bence.

Gelelim Honk If You Love OPI’ye bu oje aynı zamanda benim ilk OPI ojem olduğundan pek heyecanlıydım. Genel olarak kuruma süresini çok hızlı olduğunu ve tırnağa kısa sürede tutunduğunu söylemeliyim. 3 kat oje 4-5 dakika gibi bir sürede kurudu ve kuruduktan yarım saat sonra bulaşık yıkama, el yıkama gibi ojeye zarar verecek davranışlarda bulunmama rağmen ojede herhangi bir bozulma çizilme meydana gelmedi. Top coat kullanmadım çünkü oje kendinden ışıl ışıl parlıyordu. Cam gibi bir görüntüsü vardı. Fotoğraflar oje sürüldükten 1 gün sonra çekilmiş olmasına rağmen ne kadar canlı durduğunu fotoğraflardan da görebilirsiniz.

Ojenin duruşunu biraz daha renklendirmek için de daha sonra üzerine Golden Lady 369 numaralı krem rengi hafif sedefli oje ile benekler yaptım. Çok şevdim bu deseni :)

Koyu mürdüm patlıcan moru arası gibi görünen bu oje 3 katta siyahımsı bir görüntü veriyor. Güneşte tam olarak rengini gözlemlemek mümkün fakat.

Genel düşüncelerime gelecek olursak eğer kuruma süresi, ojenin tırnaktaki dayanıklılığı ve parlaklığı ile tam not aldı benden. Varsın 3 kat sürülsün 15 ml oje sür sür bitmez zaten ;)

Yarın takipçilerimden Sevgili Seda’nın isteği üzerine hazırlayacağım  bordo oje dosyasında  görüşmek üzere hoşçakalınız efem :)

serinuserinus

1Pingbacks & Trackbacks on OPI – Honk If You Love OPI

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.