Merhabaa

İstanbul’unhava durumu ile başlamak istiyorum bugün yazıma. Hava sıcaklğıı 29 derece olmasına karşılık artan nem miktarı dolayısıyla bir hayli zor geçiyor burada günler. Evde oturduğunuz yerde hamama girmiş gibi hissetme ihtimaliniz bir hayli yüksek. Velhasılı kelam günler zor geçiyor benim için. Ojeler de bu durumdan etkileniyor fakat bugün tanıtacağım oje bu durumdan en az etkilenenlerden bir tanesi.

Bugün modelimiz yine serinuserinus2 ve tırnaklarında Facebook’tan bir takipçimin ördek başı yeşili rengi  isteği üzerine sorduğu daha sonra benden sürmemi istediği Pastel 68 numaralı oje var. Aslında ördek başı yeşili tam olarak bu yeşil değil. Lakin ördek başı yeşili oje denilince akla bunlar geliyor.  Bu oje için petrol yeşili daha doğru bir renk tanımı olacaktır.

Bu ojeyi aslında şu yazımda üzerine Pastel 311 numaralı simli ojeyi kullanarak yorumlamıştım fakat renkler gerçek rengi tam olarak yansıtmadığından tekrar yazmakta sakınca görmedim. Aynı zamanda blogta tanıtılan ilk oje oluyor kendisi :). Ojenin rengi tam olarak fotoğraflarda yansıtmak gerçekten zor her ne olursa olsun yeşilden  ziyade maviye dönük çıkıyor renkler. Kuruma süresi, opaklığı, ve dayanıklılığı ile tam not aldı benden. Pastel bu sefer gerçekten ojenin hakkını vermiş diyor ve bu ojeye bayıldığımı eklemek istiyorum. Bu ojeye benzer bir renk de Flormar’da 429 numaralı ojede var. Ama o biraz daha maviye dönük sanırım. Elimde olmadığından tam bir şey söylemek zor.

Düzeltme: Oje tırnakların sararmasına neden oluyor baz oje kullanarak bu sorunu giderebilirsiniz.

Şimdilik hepsi bu kadar tekrar görüşmek üzere hoşçakalın ;)

serinuserinus

 

2 Comments on Pastel 68

  1. bu renk çok tatlıymış. bir süredir böyle bir renk oje almak istiyordum umarım bulurum. eline yakışmış cnm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.