Merhaba,

Daha önce şu yazımda bahsettiğim Real Techniques fırçalar hakkında detaylı bir yazı yazmanın vakti geldi diye düşünüyorum. İki bölümden oluşacak bu yazı serisinde ilk bölüm elimde olan makyajda baz olarak kullanılan ürünler için dizayn edilmiş sarı saplı fırçalara ait olacak. Daha fazla uzatmadan fırçalar hakkındaki yorumlarıma geçeyim.

İlk olarak Real Techniques almayı düşünen insanların en fazla rağbet ettiği Core Collection setinden başlamak istiyorum. Setin genel fiyatı 15 ile 20 dolar arasında nitekim ben de öyle bir fiyata almıştım yanılmıyorsam. Set içerisindeki fırçalar çok övülen fakat benim pek kullanmayacağım bu yüzden de bir kenara attığım, fırçaları dün fotoğraflamak için çıkardığım panoramik bir kutu içerisinde geliyor.

Fırçaları kutudaki boşluklara yerleştirdikten sonra arkadaki ipi çekince fırçalar için bir nevi destek, stand görevi görüyor. Bu kutu temel olarak set halinde satılan fırçalar için tasarlanmış çünkü tekli satılan fırçaların altları geniş ve düz olduğunuzdan masanıza koyabiliyorsunuz fakat set içerisindeki fırçaların altları yuvarlak ve küçük olduğundan böyle bir şeye ihtiyaç duyulabilir diye düşünmüşler sanırım.

Set içerisinde Buffing Brush, Contour Brush, Pointed Foundation Brush ve Detailer Brush olmak üzere 4 adet fırça mevcut.

Buffing Brush’ın kullanım alanı için toz ve mineral ürünler diye bahsetmişler. ben likit fondöten ve bb krem uygulamak için kullandım fakat çok memnun kalmadım. Çünkü likit ürünlerde iz bıraktı yüzümde. Tampon hareketlerle uygulayınca da pöt pöt kaldı gibi geldi. En iyi kullanım alanının ise kontür yaptıktan sonra allıkla kontörü bütünleştirmek olduğunu fark ettim. Bu sayede daha homojen bir görünüm oluşturuyor. Yüze sabitleme amaçlı pudra için de kullanılabilir ama biraz yoğun uygular sanırım. Zaten bunun için başka bir RT fırça kullanıyorum :). Şimdilik tek kullanım amacı bu benim için. Yumuşak, rahatsız etmeyen bir fırça.

Contour Brush İse Nars Laguna’yla birlikte kontör için kullandığım memnun kaldığım bir fırça. Aydınlatıcı vs. kullanmak için de tercih edilebilir fakat ben kontör için kullanıp kirlendikten sonra aydınlatıcı için kullanmayı pek uygun bulmuyorum. Fırça temizken denemeliyim sanırım. Contour Brush Buffing Brush’a göre daha yumuşak uçlara doğru tontikleşen ve çok hafif konikleşen bir fırça.

Pointed Foundation Brush, ise minik bölgelere fondöten uygulamak için üretilmiş bir fırça. Ben pek kullanım amacı bulamadım. Şimdilik öylece duruyor.

Detailer Brush da aynı şekilde kullanım alanı bulamadığım kenarda beklettiğim bir fırça.

Expert Face Brush çok çok sevdiğim aşırı sık dikdörtgen bir yastık görünümünde bir fırça. Fondöten, BB krem uygulayabilir, kontör yapabilir ve allık sürebilirsiniz kesinlikle çok yönlü fakat ben genelde fondöten uygulamak için kullanıyorum çünkü çok fondötenlerin o kalın dokusu beni fahatsız ediyor.

 Expert Face çok hafif bir uygulama yapıyor. Kiehl’s BB kremi uyguladığımda verdiği görüntüyü çok sevmedim yalnız çünkü çok çok hafif var yok arası bir görüntü oluşturdu. BB krem sürmemin bir anlamı kalmadı. Kontör için de çok başarılı elmacık kemiğinin altındaki o oyuğa tam olarak oturuyor. En sevdiğim fırçalardan birisi. Çok sık yapılı bir ürün olduğundan haliyle biraz fazla ürün emiyor ve israfa neden oluyor. Aynı zamanda yıkandıktan sonra kuruması en uzun süren fırçamdır kendisi.

Benim elimdeki RT fırçaların bir kısmına ait yorumlarım bunlardı. Ürünler gerçekten fiyat performans açısından çok çok başarılılar ama kesinlikle daha fazlasını haketmiyorlar. Uygun fiyatlı fırça arayanlara kesinlike öneririm. Lakin sakın ha sakın Türkiye’de satılan o uçuk fiyatlara bu fırçaları almayın. Gidin bir tane Mac 187 alın daha kullanışlı olur. Az ama öz olur zira RT fırçaların Türkiye’deki fiyatları aşırı pahalı.

Şimdilik hepsi bu kadar tekrar görüşmek üzere hoşçakalın.

serinuserinus

2 Comments on Real Techniques Core Collection ve Expert Face Brush

  1. ben de sadece ve sadece expert face brush’ı almayı düşünüyorum ancak BB’deki uygulamasını sen pek beğenmemişsin.Ben de fondöten yerine pure beauty’nin BB’sini kullanıyorum sanırım bunu da başarısız uygulama olasılığı fazla. Galiba fondöten uygulamaları için daha uygun bu fırça.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.