Uzun zaman sonra yine bir alışveriş yazımla karşınızdayım :).

Daha önce bir kaç kez Eskişehir’de okuduğumu, 4 yıl orada yaşadığımı ve aslında fahri bir Eskişehir’li olduğumu söylemiştim. Hatta fahri ne kelime bildiğin Eskişehir’liyim ben. Bu yazının da ana kahramanı olan Sally Hansen’lar da işte benim memleketim, taşı toprağı altın, havası miski amber kokan Eskişehir’imden geldi. Eskişehir de yaşayanların muhakkak bildiği ve bence bilmiyorsa çok şey kaçırdığı bir yerdir “Erol Sivri”. Bilmeyenler için anlatayım Erol Sivri Eskişehir’in meşhur caddelerinden Hamam Yolu’nda olan ve drugstore kozmetiklerden tutun da kuaför araç gereçlerine kadar geniş bir yelpazede ürün satışı yapan bir dükkan.

Dükkanın adı sahibinin adından geliyor. YKM’yi geçip Süleyman Çakır Caddesi tarafına doğru yürüyünce hemen solda kalıyor. Minicik led bir tabelası var dükkanın tam ortasında. Fiyatlar piyasaya göre daha uygun bir çok markanın ürününü bulabilirsiniz burada. Öğrencilik dönemimde sık sık gittiğim bir yerdir kendileri. Ojelerin fiyatları da dışarıya göre çok uygundur. Mesela Flormar’ın supershine serisini sepette 1 TL’ye alabilirdiniz eskiden. En son 1.25 olmuştu bütün Flormar’lar, Pastel Ojeler 1.75 TL, Golden Lady 1 TL ve son olarak She ojeler de 1 TL’ye satılıyordu. İşte ben de en son Eskişehir’e gittiğimde baskı için 3 tane She oje almış tam ksada parayı ödüyordum ki kasanın arkasındaki raflarda Sally Hansen’ları gördüm görür görmez fiyatları sordum tabi duyduğumda ufak çaplı bir şok geçirdim. Bütün ürünler 13.5 TL idi :s inanılır gibi değil.

O sıralar tam da bu tür ürünlere ihtiyacım vardı. Sevdiceğimin de onayıyla hemencik 2 tane seçtim içerik kısmına bakıp paraben içerenleri eledikten sonra Sally Hansen Nail Protex Vitamin-Fortified Strengthener ve Sally Hansen Continuous Treatment Base & Top Coat’u aldım.

Sally Hansen Nail Protex Vitamin-Fortified Strengthener’ı aldıktan sonra akrilik tırnak sonrası oluşan hasar için önerildiğini fark ettim ama zaten tırnaklarım da o kadar ince ve hassas olduğu için herhangi bir sıkıntı oluşturacağını düşünmedim :). Bu oje biraz dayanıksız yalnız çabuk soyuluyor tırnaklarımdan. Fakat çok faydasını gördüm. Ayrıntılı olarak yazısını yarın yazacağım.

Sally Hansen Continuous Treatment Base & Top Coat ise base coat ihtiyacımı gideren bir ürün oldu. Kuruma süresi tırnakta tutunuşu çok iyi, hem base coat hem de top coat olması ise iyi bir avantaj oldu benim için. Ayrıntılı yazısı çarşamba günü huzurlarınızda olacak.

Şimdilik hepsi bu kadar yarın Sally Hansen Nail Protex Vitamin-Fortified Strengthener ve inşaallaah gelecek olan Flormar kargomla karşınızda olacağım.Kendinize iyi bakın ;)

serinuserinus

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.