Zaman zaman kimsenin beni okumadığını düşünüp boşa yazıyormuşum gibi hissetsem de, beni kimin izlemeye aldığını göremesem de birilerinin beni okuduğunu biliyorum yani en azından istatistiklerim  bunu söylüyor. Kısacası ben debunu düşünüp mutlu oluyorum :)

Bloğu açış amacım ojelerimi, yaptıklarımı, sevdiklerimi ve sevmediklerimi söyleyebilmekti. Kısacası içim döküp biraz rahatlayabilmek, enerjimin çoğunu burada boşaltıp günlük hayatta biraz daha az konuşmayı becerebilmekti. Ne kadarını başardım bilmiyorum ama konuşma konusunda hala az konuştuğumu söyleyemem. Vaktiyle çocukluğum da geçirdiğim büyük bir korkudan sonra 1 yıl kadar kekemelik yaşadım. O yüzden hala bu durumda olanları çok çok iyi anlıyorum. Psikolojik tedavi ve şarkı söyleme yöntemiyle dil kaslarımı eski haline getirip bu sorunu hallettik. Benim ki sonradan gerçekleşen bir durum olduğundan böyle bir tedavi yöntemi ile bu sorunu halletmiş olduk. İşte 1 yıl konuşamamanın acısını geri kalan 17 yıllık hayatımda fazlasıyla çıkardım ve çıkarıyorum. kafalarınızda şimşek çakıp hımm 18 yaşında mı falan diye düşünenler olabilir ona da açıklık getirelim 22 bitiyor eylül 29’da :)

Yazdığım yazılardan da anladığınız üzere benim koca koca paragraflarım var. Hiç bir şeyi kısadan kestirip atamıyorum. Her şeyin öyküsünü, hikayesini anlatmaya bayılıyorum. Sıkılıp sıklımadığınızı bilmiyorum çünkü kontol panelime okuyucularımın yorumlarından ziyade spam yorumları geldiğinden ben de tam olarak hissiyatınızı anlayamıyorum. Sıkıldığınızı hissettiğinizde bana bir işaret gönderirseniz bu durumu anlayıp daha kısa yazmaya özen göstereceğim. Şu an için hoşunuza gittiğini varsayarak devam ediyorum yazmaya. Bugün ki konu başlığım “yumurta”.  Evet yanlış duymadınız “yumurta”. Ne yumurtadan çıkmış bir civciv manikürü ne de tırnaklarım da yumurta etkisi göreceksiniz. Konumuz yumurtanın kendisi.

Çocukluğumda kaç yıl boyunca yumurtayı sarısı ve beyazı ile birlikte yedim bilmiyorum ama aklım başıma geldiğimden bu yana ben pek yumurtayı beyazıyla beraber yemedim yiyemedim. Yumurta=Sarı kısım benim için. Heee bu arada araya sıkıştırmakta yarar var bunların hepsinin latince ismini bildiğimi söyleyip sizlere hava atmak isterdim ama hiiç bunu yapasım yok şuan. Neyse efenim yumurtaya karşı uzun yıllardır pek mesafeliyim ben. Sadece sarısını yiyip beyazını anneye, babaya, kız kardeşe yedirmişliğim çoktur.  Pazar sabahlarında bu yüzden az azar işitmemişimdir babamdan, annemden hep aynı laflar bi de ” kızım seni delmez ya ye şunu!.” İşte ben yumurtanın o beyaz kısmını malesef tek başına yiyemiyorum kaygan ve o parçacıklı şey son derece midemi bulandırıyor, ağzımda büyüyor. Sarısını bile yerken kokusundan rahatsız olup ekmeklere sarıp yiyorum değil ki beyazını yemek peeh.. nerdeeee.  Yumurta yiyorum dediysem sanmayın öyle normal bir yiyiş. Yumurta bittikten sonra “evdeysem tabi” çatal kaşık bardak değiştirilir el ağız yıkanır öyle devam edilir kahvaltıya. Kısacası benim için tam işkence. Öyleyse yeme diyenleri duyar gibiyim fakat içinden yeni bir canlı büyütecek kadar besleyici olan ve içerisinde dertlerime şifa olacak maddeleri barındıran bu gıdayı ne yazık ki yememezlik de yapamıyorum. son 2 yıldır ekmeklerin içine saklayarak şöyle böyle çiğnemeden de olsa beyazı dahil yiyebiliyorum yumurtayı çok şükür. Son zamanlarda diyetti carttı curtu derken saçlarım yumak yumak dökülmeye, tırnaklarım çıtır çıtır kırılmaya başladı. Sebebini biliyorum. “Yumurta”. İşte bu sabah hadi yumurta yapayım dedim. Dedim ama demez olaydım. Her türlü yemeği, kebabı, salatayı yapan ben gelin görün ki kıytırık yumurtayı kıvamında yapmayı başaramıyorum.

Zaten yemesi dert olan bu gıda benim için ne çok sert ne de çok cıvık olmalı. Ama işte gelin görün ki bu kıvamı tutturamıyorum :@. Bu sabah da aynı şey oldu. Ben yine başaramadım. İçi cıvık kayısı dışı pörtlek tuhaf bişi yapmışım. Kekeiklere, karabiberlere, nanelere, pul biberlere buladım. Ekmeğe sarıp sarıp yedim. Zordu hemde çok zor. Dışarı çıktığım ilk fırsatta kendime bir yumurta zamanlayıcısı alacağım. İşte şu alttaki resimde gördüğünüzdür kendisi. Daha önce sevdiceğim bununla yumurta yapmıştı. Miss miss gibi olmuştu. En kısa sürede daha yenilebilir yumurtalar yapmaya başlacağım ben de…

Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum :). Tekrar görüşmek üzere

serinuserinus

 

2 Comments on Yumurta

  1. Benide okumuyolar diye düşünüyodum ta düne kadar :) sakın moralini bozma bende omlet yaparken o cıvımsı seyi cıkartıyorum yumartanın once beyaznı sonra da aslı olan sarısını yiyorum :):)

    • :)))) heehe yumurta konusunda aynı duyguları paylaştığım insanların olması güzel pek güzelll :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.